Екс-консультант кампанії Клінтон заперечила співпрацю демократів з Україною - CNN

Дзеркало Тижня 1
Екс-консультант кампанії Клінтон заперечила співпрацю демократів з Україною - CNN

Але у Білому домі продовжують звинувачувати Україну в допомозі демократам зібрати компромат на Манафорта.

 Колишній радник Демократичної партії Олександра Халупа заперечила, що співпрацювала з українськими чиновниками для збору компрометуючої інформації на екс-голову виборчого штабу Дональда Трампа - Пола Манафорта.

Про це вона сказала CNN, наголосивши, що команда демократів ніколи не просила її про це.

"Під час виборів 2016 року я була частково зайнята на посаді консультанта Демократичної партії в рамках програми етнічної взаємодії. Я не була розслідувачем для партії і мене ніколи не просили звертатися до посольства України для збору інформації", - пояснила Халупа.

За її словами, через своє українське походження вона добре знала про діяльність Пола Манафорта в Україні і про його роботу на пов'язаного з Кремлем екс-президента Віктора Януковича.

"Коли було оголошено, що кампанія Трампа найняла Манафорта, багато американців українського походження були стривожені. Це були перші сигнали про те, що Путін намагається вплинути на вибори в США. Тоді я вказала Демократичній партії на важливість цього призначення, опираючись на інформацію у відкритому доступі", - пояснила Халупа.

Вона також визнала, що мала "кілька" зустрічей з представниками посольства України. Але наголосила, що ці зустрічі відбулися в рамках подій "Місяця імміграційної спадщини", організувати які в червні минулого року вона допомагала американці українського походження Меланні Вервейр, яка займалася проблемами жінок в Держдепартаменті США в часи роботи Гілларі Клінтон.

Тим часом, у Білому домі продовжують звинувачувати Україну у співпраці з Демократичною партією. Як повідомляє Rzeczpospolita, прес-секретар Білого дому Шон Спайсер знову заявив, що члени команди демократів під час виборів зустрічалися з представниками посольства України в США. При цьому, він послався на джерела консервативних ЗМІ.

"Останніми днями з'явилася більша зацікавленість тим, що Демократична партія скоїла спільно з українським урядом, щоб вступити в змову і досягти цілі усунути когось з уряду, що, власне, і сталося", - сказав Спайсер, нагадуючи, що Пол Манафорт звільнився з посади голови виборчого штабу Трампа.

На питання, чи обговорював Дональд Трамп цю проблему з українським президентом Петром Порошенком під час зустрічі в Білому домі, Спайсер відповів, що історія про співпрацю демократів з Україною набула розголосу вже після зустрічі лідерів двох країн. Однак, він зауважив, що тепер це актуальна тема.

В цей же час, голова Комісії Палати представників з питань розвідки республіканець Адам Шіфф сказав, що насправді демократам не була потрібна жодна допомога від України. При цьому він наголосив, що навіть якщо такий епізод і відбувся, його не можна порівнювати з кампанією Кремля, націленою на допомогу Трампу.

Читайте також: Війна Росії проти України поширилася на вибори в США - BloombergView

Раніше лояльне до Демократичної партії видання New York Times писало, що втручання Росії у вибори в США не можна порівнювати з можливою співпрацею Клінтон з Україною. Оскільки, на відміну від Кремля, Київ - не ворог для Вашингтона.

Нагадаємо, що нещодавно у Білому домі звинуватили Україну у співпраці з демократами проти Трампа під час виборів після того. Таку заяву у відомстві зробили після появи інформації про зустріч Дональда Трампа-молодшого з російським юристом, який обіцяв йому компромат на кандидата-демократа. Цей епізод посилив скандал навколо Трампа, пов'язаного з можливою співпрацею його команди з Москвою під час виборів.

У травні минулого року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів ряду колишніх і нинішніх високопосадовців, а також американському політтехнологк Полу Манафорту. Йдеть про так звану "чорну бухгалтерію" ПР із загальними виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів.

У матеріалах "чорної бухгалтерії" ПР ім'я Манафорта згадується у 22 записах за період з 20 листопада 2007 року по 5 жовтня 2012 року. Загальна сума витрат, зазначена у даних записах, становить 12,7 млн доларів США.

У НАБУ заявили, що не проводили слідчих дій щодо Манафорта, так як він не є українським держслужбовцям.

Трепак вважає, передача справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів від НАБУ до Генпрокуратури призведе до її "поховання", оскільки його матеріали будуть залучені до масиву ще більшої справи та "розчиняться" в ньому.

Детальніше про загрозу розвалу справи "чорної бухгалтерії" регіоналів читайте у статті Віктора Трепака "Небезпечний симбіоз" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter