Спецпрокурор Мюллер просить почати судовий процес у справі Манафорта 14 травня

Гордон 1
Спецпрокурор Мюллер просить почати судовий процес у справі Манафорта 14 травня

Спецпрокурор із розслідування про можливе втручання Росії у вибори у США Роберт Мюллер попросив установити 14 травня датою початку судового процесу у справі екс-глави передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа Пола Манафорта і помічника політтехнолога Ріка Гейтса. Про це 12 січня повідомило The Washington Post.

Цю пропозицію винесуть на розгляд суду 16 січня.

Мюллер зазначив, що під час слідчих дій було зібрано 590 тис. документів, зокрема електронних листів і фінансових записів Манафорта і Гейтса. Із них 2200 "можуть бути особливо цікавими для суду", розповів прокурор.

30 жовтня 2017 року Манафорта і Гейтса обвинуватили у змові проти Сполучених Штатів. Їм висунули обвинувачення за 12 пунктами і відправили під домашній арешт. За даними слідства, Манафорт і Гейтс згенерували десятки мільйонів доларів доходу внаслідок їхньої роботи в Україні. Перший відмив понад $18 млн, а другий – більше ніж $3 млн.

У грудні суд дозволив Манафорту переїхати до Флориди і зобов'язав носити електронний браслет.

У 2000-х роках Манафорт, який консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом мільярдера Ріната Ахметова СКМ. За даними Bloomberg, він повідомив у міністерство юстиції США, що одержав від Партії регіонів $17,1 млн. Ім'я Манафорта фігурує в "чорній бухгалтерії" Партії регіонів.

За даними Associated Press, із 2006-го до 2009 року Манафорт таємно працював на мільярдера Олега Дерипаску в інтересах президента РФ Володимира Путіна. За даними агентства, він розробив стратегію, яка передбачала дискредитацію антиросійської опозиції в пострадянських країнах.

Із березня до серпня 2016 року Манафорт займався виборчою кампанією Трампа.