МВФ розраховує на збереження Україною методики розрахунку цін на газ

Finance.UA
МВФ розраховує на збереження Україною методики розрахунку цін на газ

Міжнародний валютний фонд розраховує, що українська влада створить антикорупційний суд і збереже методику розрахунку ціни на газ.

Про це перший заступник директора-розпорядника фонду Девід Ліптон розповів в інтерв’ю “Економічній правді”.

“Рішення деполітизувати цей процес шляхом застосування автоматичної формули має вирішальне значення, і ми очікуємо, що уряд буде дотримуватися цього зобов’язання. Одним із основних досягнень програми реформ стало введення автоматичного підвищення тарифів на газ відповідно до ринкових змін”, – сказав Ліптон.

Він вважає важливим, щоб ціни на газ визначалися ринковими механізмами.

“Ціни на газ в Україні дуже низькі в порівнянні з сусідами. І, нарешті, якщо Україна хоче мріяти про енергетичну незалежність, вона повинна інвестувати в інфраструктуру, що можливо лише за умови, коли ціни на газ відображають розвиток подій на ринку”, – зазначив заступник директора.

Ліптон також закликав український уряд провести антикорупційну реформу.

“Боротьба з корупцією вимагає комплексного підходу, чого не може зробити одна-єдина організація. Потрібні сильне обвинувачення, правильні судді, виконання судових рішень. Це непростий процес. Створення НАБУ було важливим досягненням. Ми, безумовно, згодні, що створення антикорупційного суду є важливим наступним кроком. Ми закликаємо уряд зробити цей крок”, – зазначив перший заступник директора МВФ.