Дуда направив закон про Інститут нацпам'яті в Конституційний суд Польщі

Цензор.НЕТ
Дуда направив закон про Інститут нацпам'яті в Конституційний суд Польщі

Про це повідомляє канцелярія президента РП, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

За словами польського лідера, положення закону не мають викликати жодних сумнівів щодо того, які дії можуть каратися, а які ні.

"Положення цього закону мають бути настільки точними, щоб кожен громадянин після ознайомлення з ними не мав жодних сумнівів щодо того, які дії можуть каратися відповідно до закону, а які ні", - сказав Дуда.

Як заявив польський президент, безпідставне приписування польському народу або Польщі відповідальності за Голокост "обґрунтовує" передбачене в законі кримінальне переслідування осіб, які це роблять.

"Оцінка положень Конституційним судом, який остаточно повинен визначити їх відповідність Конституції, відкриває юридичний шлях до обговорення і з'ясування виникаючих сумнівів", - зазначив Дуда.

Нагадаємо, 26 січня польський Сейм підтримав поправку до закону про Інститут національної пам'яті. На її основі вводиться покарання за приписування польському народу злочинів, скоєних Третім Рейхом та інших злочинів проти людства, світу і військових злочинів, а також за пропаганду так званої "бандерівської ідеології". Покарання передбачає штраф або позбавлення волі на строк до трьох років. Критично про закон висловлювалися в МЗС України.

Сенат Польщі в ніч на 1 лютого ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті, що передбачає, зокрема, покарання за "злочини українських націоналістів".

В Ізраїлі документ викликав шквал обурення. Проти нього висловилися прем'єр-міністр, президент, міністри і депутати кнесету від коаліції та опозиції.

Президент Польщі Анджей Дуда пообіцяв ретельно проаналізувати цей закон.

6 лютого Анжей Дуда підписав скандальний закон і відправив його до Конституційного суду.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3050638