NASA протестувало парашут для марсіанських місій (видео)

Дзеркало Тижня 4
NASA протестувало парашут для марсіанських місій (видео)

Парашут буде використаний під час відправки зонда "Марс 2020".

NASA провело випробування парашута, який буде використано під час відправки зонда місії "Марс 2020", повідомляється на сайті агентства.

Як відзначають дослідники, парашут буде використаний для того, щоб уповільнити ровер, коли той увійде в атмосферу Червоної планети на швидкості близько 5,4 кілометрів на секунду.

В ході випробувань ASPIRE (Advanced Supersonic Parachute Inflation Research Experiment) на ракеті Black Brant IX на висоту 51 кілометр були запущені парашут і вимірювальна апаратура. На висоті 42 кілометри і швидкості, яка в 1,8 рази перевищувала швидкість звуку, парашут був розгорнутий. Через 35 хвилин після запуску ракети парашут і система приводнились в Атлантичному океані у 54 кілометрах на південний схід від острова Уоллопс.

Читайте також: Вчені розповіли про небезпеку побудови баз на супутниках Марса

У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter