Експерт-міжнародник радить розривати дипломатичні відносини з Росією

ZIK 3

Розірвання дипломатичних відносин з Росією не означає автоматичного розірвання консульських відносин. Відтак заяви окремих політиків про те, що Україна не зможе захистити своїх громадян в Росії, є маніпуляцією.

Таку думку висловив дипломат, директор департаменту міжнародних багатосторонніх відносин Фонду «Майдан закордонних справ» Олександр Хара ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

«Норма про визнання Росію агресором є прийнятною для закону про реінтеграцію Донбасу. Також необхідним є введення у правову площину того, що де-факто із лютого 2014 року в Україні триває війна з Росією.

Як наслідок, ще одна важлива норма про розірвання дипломатичних відносин з Росією є абсолютно логічною і послідовною, і так само має бути прийнятою», – прокоментував Олександр Хара.

Експерт зауважив, що з боку деяких представників влади є застереження, що після розриву дипвідносин не можна вести перемовини та захищати українських громадян на території України. Однак це, на його думку, абсолютна маніпуляція.

«Є дві конвенції про консульські та дипломатичні зносини, де зазначено, що розірвання дипломатичних відносин не означає автоматичного розірвання консульських відносин. Тобто, це означає, що не буде посольств та послів, але консульські представники можуть працювати», – пояснює дипломат.

Також він підкреслив, що розведення понять окупованого Криму та Донбасу в межах закону про реінтеграцію є неприпустимим. Оскільки тоді у законі не буде чітко визначено, коли була почата збройна агресія Росії.

«Закон про оборону України визначає, що блокування збройних сил в Криму вже було першим актом агресії Росії проти України. Тому Крим не можна виключати із закону навіть з погляду логіки подій, адже саме з півострова почалася збройна агресія Росії та продовжилася на Донбасі. Відтак, статус окупованих територій повинні мати як Донбас, так і Крим», – наголосив Олександр Хара.