Вже через кілька місяців можна створити антикорупційну судову палату, – нардеп

ZIK 3

Готовий законопроект окремого антикорупційного суду суперечить Конституції України. Натомість вже за кілька місяців ми можемо створити антикорупційну судову палату.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) розповів народний депутат України Сергій Алєкєєв.

«В існуючих сьогодні умовах ми можемо швидко створити антикорупційну палату. Це не потребуватиме значних додаткових коштів. У моєму законопроекті йдеться про відкритий конкурсний відбір суддів до такої палати. Ми нещодавно проводили відкритий конкурс до нового Верховного суду. Таким же чином буде проведено конкурс до антикорупційної палати», – пояснює Сергій Алєксєєв.

На його думку, існуючий законопроект про антикорупційний суд не відповідає Конституції України.

«Намагаються створити повну автономію антикорупційного суду, не інтегруючи його в існуючу судову систему. Це неможливо прийняти навіть з технічної точки зору», – вважає нардеп.

Також він розповів, який термін необхідний на створення антикорупційної палати після ухвалення законопроекту, який вже доопрацьований.

«Якщо проголосувати за законопроект про антикорупційні палати, то за декілька місяців можна провести публічний конкурс, відібрати достойних кандидатів. Тоді антикорупційна палата вже може запрацювати через декілька місяців. Після цього через рік-два можемо створити антикорупційний суд як окрему судову інституцію, але яка інтегрована у загальну судову систему України», – розповів член фракції «Блок Петра Порошенка».