Саміт YES: Керрі і Кемерон вказали на дипломатичні помилки з початку агресії Росії проти України

Дзеркало Тижня 1
Саміт YES: Керрі і Кемерон вказали на дипломатичні помилки з початку агресії Росії проти України

Екс-Держсекретар США вважає, що західна дипломатія не змогла передбачити поведінку Росії.

 Захід не зміг передбачити агресію Росії проти України після того, як демонстранти на Майдані повалили режим Віктора Януковича через відмову підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Це на саміті YES зауважили екс-прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон і колишній Держсекретар США Джон Керрі.

Колишній британський прем'єр визнав, що в момент початку російської агресії він був зайнятий вирішенням інших проблем, зокрема війною в Сирії.

"Думаю, ми недооцінили угоду про асоціацію, розглядаючи її як звичайний крок для зближення країни з ЄС і налагодження економічних і торговельних зв'язків. Ніхто не думав, що це викличе таку жорстоку реакцію Кремля. Ми цього не передбачили", - сказав Кемерон, додавши, що разом з тим, агресію Росії проти України нічого не може виправдати.

У свою чергу, Керрі заувжив, що дипломати Москви не змогли чітко пояснити Заходу, чому вони проти українсько-європейської угоди і чому вбачають і ній загрозу для себе.

"Жорсткість поведінки Росії була непередбачуваною. Зелені чоловічки, перекидання військ і анексія Криму - все це було абсолютною протилежністю до того, над чим країни працювли після Другої світової війни", - зауважив Керрі.

Він визнав, що реакція Заходу була надто повільною, хоча у відповідальний момент важко було вирішити, що саме стало б релевантною відповіддю: відправка озброєння, економічний тиск чи якась інша реакція.

"Але маю сказати, що санакції, консолідація зусиль спільно з Євросоюзом, розміщення військ і проведення навчань на території союзників на східному фронті НАТО, а також надання допомоги Україні - все це мало серйозний вплив і результат", - сказав Керрі.

Кемерон погодився, що дипломатична реація Заходу на російську агресію проти України була затягнутою. До того ж, Британії і США варто було б зіграти більш рішучу роль. Втім, за його словами, Франція і Німеччина зробили хорошу роботу, оскільки змогли посадити Порошенка і Путіна за стіл переговорів.

"Але Лондон наполягав на більш жорстких санкціях проти Росії. В цей час, США надавали допомогу Україні і проводили військові тренування. Тож я думаю, наші країни зіграли важливу роль у ті перші місяці російської агресії", - вважає Кемерон.

Читайте також: Форум YES: Порошенко називає введення миротворців у Донбас невід'ємною частиною Мінських угод

У свою чергу, Керрі зауважив, що помилкою було затягувати переговори у Нормандському форматі.

"Нормандський процес, я не казав цього раніше, але скажу зараз, він був дуже розтягнутий. Була одна зустріч, а потім тижнями не відбувалося ніяких контактів. Тож ми втратили можливості", - сказав Керрі.

Колишній Держсекретар США на саміті YES також зауважив, що Україна отримала унікальний шанс самостійно будувати своє майбутнє. І цей шанс у неї з'явився після Майдану. За його словами, було б помилковю втратити цю можливість через проблему корупції.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter