Дещиця: Я б хотів, щоб Україна і Польща менше часу витрачали для пояснення своїх позицій

Гордон
Дещиця: Я б хотів, щоб Україна і Польща менше часу витрачали для пояснення своїх позицій

Україна виступає за діалог із Польщею, оскільки прагне до рівноправного стратегічного партнерства зі своїм західним сусідом. Про це в інтерв'ю TVN24 заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

"Ми хочемо бути рівноправними партнерами, і якщо є спірні питання, то ми можемо і повинні вирішувати їх під час діалогу, переговорів і зустрічей", – сказав Дещиця.

Водночас посол заявив, що не завжди був задоволений атмосферою цих переговорів.

"Ми хочемо, щоб ці переговори тривали, тому що прагнемо до миру і співпраці з Польщею", – додав Дещиця.

Він наголосив, що Україна виступає за зняття напруги у відносинах із Польщею.

"Якщо є якась напруга, то просто треба цю напругу зняти, можливо, зробити крок назад і зрозуміти один одного... Я би хотів, щоб Україна і Польща менше часу витрачали для пояснення наших позицій, а більше – для розвитку нашого партнерства та реалізації проектів, які будуть корисними українцям і полякам", – додав український дипломат.

7 листопада вийшло телеінтерв'ю президента Польщі Анджея Дуди, у якому він назвав неприйнятним, що важливі посади в Україні обіймають люди, які мають "відверто антипольські" й націоналістичні погляди. У МЗС України відповіли, що влада країни стоїть на проєвропейських позиціях, людей з антипольськими поглядами в ній немає.

8 листопада стало відомо, що президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України та Польщі з метою запобігання подальшій ескалації напруженості між країнами.

Дуда заявив 9 листопада, що у відносинах між Варшавою і Києвом важливим є чинник історії.

У МЗС Польщі зауважили, що рішення України ставлять під сумнів стратегічне партнерство двох країн.