Лагард заявила про необхідність зберегти і посилити незалежність антикорупційних органів в Україні

Гордон
Лагард заявила про необхідність зберегти і посилити незалежність антикорупційних органів в Україні

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард під час телефонної розмови 8 грудня із президентом України Петром Порошенком домовилися посилити незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України. Про це "ГОРДОН" повідомили у прес-службі МВФ.

"У нас була конструктивна і відверта дискусія з президентом Порошенком щодо зусиль України у боротьбі з корупцією, на яку покладає свої надії українське суспільство і яка є основоположною для поліпшення прозорості, підзвітності і створення передумов для сталого зростання. Мною зазначено, що розслідування і невідкладне доведення провини у корупційних справах є критично важливим для досягнення цієї мети і збереження довіри суспільства. Ураховуючи це, ми дійшли спільної позиції про необхідність зберегти та посилити незалежність і операційний потенціал Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури", – заявила Лагард.

За її словами, сторони погодилися, що "негайне створення антикорупційного суду є головним додатковим чинником у цих зусиллях".

"Саме тому я підтримала плани президента подати до парламенту найближчими днями законопроект, який відповідатиме рекомендаціям Венеціанської комісії та домовленостям, яких досягнули раніше у програмі, що підтримує МВФ. Важливо, щоб усі народні депутати об'єдналися навколо цього законопроекту й ухвалили його як першочерговий", – продовжила керівник МВФ.

Вона запевнила Порошенка, що МВФ разом із іншими міжнародними партнерами готовий і надалі підтримувати Україну в її боротьбі з корупцією.

Лагард також закликала владу України прискорити проведення реформ "із метою подальшого поліпшення перспектив економіки України та її народу".

8 грудня прес-служба Порошенка повідомила, що глава держави і керівник МВФ обговорили телефоном створення антикорупційного суду в Україні.

Венеціанська комісія розкритикувала українські законопроекти №6011 (авторства віце-спікера Оксани Сироїд (позафракційна), нардепів Єгора Соболєва ("Самопоміч"), Івана Крулька ("Батьківщина"), Сергія Лещенка, Світлани Заліщук та Мустафи Найєма (Блок Петра Порошенка) і №6529 (представника БПП Сергія Алєксєєва) про створення антикорупційних судів в Україні. Обидві ініціативи після цього відкликали з Верховної Ради.

7 грудня Порошенко заявив, що самостійно підготує і подасть до парламенту законопроект про антикорупційний суд, якщо депутати не розроблять відповідного документа.

6 грудня голови фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам НАБУ, САП і членам Національного агентства з питань запобігання корупції. Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам відомств можуть виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення недовіри зазначеним чиновникам зумовлює їхню відставку.

Законопроект засудили міжнародна антикорупційна організація Transparency International, коаліція експертів "Реанімаційний пакет реформ" (об'єднує 80 організацій) і директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.