Парубій виступає за те, щоб члени Кабміну могли залишатися нардепами

Гордон
Парубій виступає за те, щоб члени Кабміну могли залишатися нардепами

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у програмі "Свобода слова" на телеканалі ICTV заявив, що підтримує суміщення посади міністра з депутатством.

"Є ідея, щоб міністр, будучи обраним міністром від Верховної Ради України, міг залишатися народним депутатом України, як це в більшості цивілізованих країн, у Великобританії й у багатьох країнах. Це давало би більший комунікаційний рівень між Верховною Радою і Кабінетом Міністрів. Особисто я цю ідею підтримую. Я вважаю, вона б дуже стабілізувала роботу в контактах між Верховною Радою і Кабінетом Міністрів. Ви знаєте, я був свідком, коли прем'єр-міністр Великобританії на всій швидкості забігав у парламент, щоб устигнути проголосувати як народний депутат. Хоча в деяких країнах є практика, що на час виконання обов'язків міністра замінює інша людина, радник депутата, але коли він складає повноваження міністра, він повертається і далі продовжує свій мандат, який йому надало суспільство", – зазначив Парубій.

Ще одна ідея полягає в тому, щоб законопроекти у Верховній Раді хоча б у першому читанні ухвалювати простою більшістю від кількості присутніх у залі, сказав спікер.

"Імовірно, багато хто дивився сесії Верховної Ради України і бачив, як мені неодноразово доводиться принижуватися і закликати депутатів до зали. Це величезне приниження для мене", – наголосив він.

Парубій заявив, що голосування простою більшістю може зробити український парламент ще ефективнішим.

"Хоча здається, куди ефективніше, так же, друзі? Сьогодні український парламент працює як годинник", – підкреслив він.