МЗС Молдови закликало вивести російські війська з Придністров'я

Новое Время 2
МЗС Молдови закликало вивести російські війська з Придністров'я

Міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Андрій Галбур закликав Росію вивести свої окупаційні війська з території країни.

Про це він сказав під час виступу в рамках 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні, передає УНІАН.

"Республіка Молдова залишається глибоко стурбованою триваючою незаконною закордонною військовою присутністю на нашій території, і ми знову рішуче підтверджуємо наш заклик до повного виведення російських військових сил з Молдови", - сказав він.

На переконання очільника МЗС Молдови, нинішню миротворчу операцію вздовж річки Дністер необхідно замінити на цивільну місію з міжнародним мандатом.

Нагадаємо, раніше парламент Молдови прийняв декларацію про виведення російських військ з Придністров'я. Президент же країни Ігор Додон назвав рішення парламенту провокацією і засудив його.

На території Придністровського регіону Молдови залишається оперативна група російських військ в кількості близько 2 тис. осіб і 300 миротворців. Росія пояснює присутність військ в Придністров'ї "миротворчою операцією". Уряд Молдови вважає діяльність російських військових на території Придністровського району незаконною.