Експерти пояснили, чому підвищення пенсій не полегшить життя українців

АСН
Експерти пояснили, чому підвищення пенсій не полегшить життя українців
Експерти пояснили, чому підвищення пенсій не полегшить життя українців

В умовах відсутності економічного зростання підвищення пенсій стало номінальним і не привело до зростання добробуту громадян. Таку думку висловив економічний експерт Андрій Вігірінський на прес-конференції в Києві, передав кореспондент АСН.

За його словами, будь-яка із запропонованих пенсійних реформ або концепцій пенсійної системи повинна ґрунтуватися на реальних економічних умовах. У теперішній же час ресурс для реального підвищення доходів громадян в країні відсутня, тому уряд може лише номінально підвищити зарплати і пенсії.

"Додати 200-300 гривень до пенсії вони можуть, але це буде передвиборний крок, це буде піар. Докорінно змінити ситуацію можна тільки тоді, коли збільшується середній дохід - той, який оподатковується, коли зростає економіка", - додав Вігірінський .

При цьому він додав, що незважаючи на істотне збільшення мінімальної зарплати в 2017 році в Україні не зріс обсяг покупок і послуг, що свідчить про номінальному зростанні доходів. Нагадаємо, в парламентському комітеті з питань соцполітики порекомендували Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований законопроект про запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Документом пропонується введення децентралізованої накопичувальної системи через недержавні пенсійні фонди. Частина обов'язкових внесків до пенсійної системи повинна накопичуватися на рахунках громадян, які самі їх і будуть платити.