США розширили санкції щодо Ірану

Гордон 1
США розширили санкції щодо Ірану

Мінфін США розширив санкції щодо Ірану, до нього потрапили три місцеві й одна китайська компанії, а також "Корпус вартових ісламської революції". Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Так, у списку санкцій опинилися компанії Fanamoj, Rastafann Ertebat Engineering Company і Shahid Alamolhoda Industries, а також фірма Wuhan Sanjiang Import And Export Company.

8 жовтня іранський "Корпус стражів ісламської революції" пригрозив, що буде розглядати армію США нарівні з армією ІДІЛ, якщо Вашингтон введе нові санкції проти Тегерана.

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Іран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї.

Через 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться в цій резолюції ООН, припинять дію.

У травні 2017 року президент США Трамп заявив, що Іран відповідальний за нестабільність на Близькому Сході. За його словами, влада Тегерана фінансує постачання озброєння і навчання загонів бойовиків, які "несуть руйнування і хаос".

Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про нові санкції щодо Росії, Ірану і КНДР.

У липні заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що Трамп намагається вивести США з ядерної угоди, переклавши всю відповідальність за зрив на Іран.