Шабунін про акцію протесту біля Ради: Партнери не завжди додавали довіри

ZIK 3

Навіть якщо я не дуже впевнений в ефективності методики, я все одно підтримую будь-яку мирну спробу людей впливати на владу.

Про це заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабуніну програмі «Vox populi» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

«Ми були співорганізаторами акції «Велика політична реформа» 17-19 жовтня. Саме тоді люди прийшли до парламенту і здобули дуже предметні перемоги. Зокрема, був проголосований законопроект про скасування депутатського імунітету.

Натомість протягом трьох років до цього ні парламент, ні Президент не зробили нічого, щоб виконати власні обіцянки, які давали на виборах. Але коли на протест прийшло 5 тисяч людей, то змогли швидко проголосувати потрібний закон», – зауважив Шабунін.

Так само, додає гість, протягом трьох років не просувалося питання щодо зміни виборчого законодавства. Але коли цього вже почали вимагати громадяни, то виборчий кодекс таки був проголосований у першій редакції.

«Та акція, коли люди прийшли під Верховну Раду із мирним протестом, дала свій результат. І, я переконаний, що якби під парламентом було не 5, а 15 тисяч, то закон про Антикорупційний суд вже був би проголосований.

Адже масовий мирний протест, який спонукає владу робити те, що вона обіцяла. Це нормальна європейська демократична практика», – підкреслив голова правління Центру протидії корупції.

Що ж до наметового містечка, яке досі залишається під парламентом, то Шабунін зазначив, що підтримує будь-який мирний протест громадян.

«Я підтримую будь-яку дію громадськості, яка є ненасильницькою, і в яку люди щиро вірять. Навіть якщо я не дуже впевнений в ефективності методики, я все одно підтримую будь-яку мирну спробу людей впливати на владу», – прокоментував антикорупціонер.

Також він визнав, що однією із причин немасовості акції 17 жовтня є певні помилки організаторів протесту.

«Ми, як організатори, не донесли важливість акції до людей та обрали незручну форму протесту. До того ж, обрані партнери не завжди додавали довіри. Але ми будемо працювати над цими помилками, і наступного разу буде краще», – запевнив Віталій Шабунін.