Кучма вважає, що місія ОБСЄ повинна працювати не тільки на Донбасі, а й в Криму

Гордон
Кучма вважає, що місія ОБСЄ повинна працювати не тільки на Донбасі, а й в Криму

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має працювати не тільки на Донбасі, а й в тимчасово окупованому Криму. Про це заявив екс-президент України, представник України в тристоронній контактній групі на переговорах у Мінську Леонід Кучма під час виступу на 14-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) 16 вересня, повідомляє "Укрінформ".

"Є рішення ОБСЄ, що спеціальна місія ОБСЄ має можливість їздити по всій території України без обмежень. Ми ж вважаємо, що Крим – це наша територія, і завжди ставимо питання: слухайте, давайте пускайте місію ОБСЄ. Ні. І все", – сказав Кучма.

Він підкреслив, що українська сторона на переговорах "завжди" порушує питання допуску СММ ОБСЄ.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією у всіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про стан у країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.