Часто згадує Росію і Путіна. Ілюмжинова змістили з посади президента Міжнародної шахової федерації

Гордон
Часто згадує Росію і Путіна. Ілюмжинова змістили з посади президента Міжнародної шахової федерації

Сьогодні Міжнародна шахова федерація (ФІДЕ) на конгресі в турецькій Анталії ухвалила рішення забрати повноваження керівника у президента ФІДЕ, росіянина Кірсана Ілюмжинова. Про це повідомляють у Twitter федерації.

"Рада одноголосно підтверджує повне делегування повноважень президента ФІДЕ заступникові президента", – написано у твіті.До цього виконавча рада ФІДЕ 37 голосами проти 20-ти звернулася до Ілюмжинова з проханням не висувати своєї кандидатури на вибори президента.ТАСС повідомляє, що заступник президента ФІДЕ Георгіос Макропулос назвав голосування позицією федерації. Він попросив Ілюмжинова "зробити паузу" і не висуватися на посаду президента ФІДЕ знову.

Макропулос пояснив, що Ілюмжинов "занадто багато згадує у своїх промовах Росію і президента Путіна".

У листопаді 2015 року Ілюмжинова занесли до санкційного списку США "за матеріальну допомогу і дії в інтересах і від імені уряду і Центрального банку Сирії".

У серпні 2016 року його не пустили на рейс американської авіакомпанії Delta, який прямував із Москви до Нью-Йорка. За словами глави ФІДЕ, перед посадкою співробітник авіакомпанії оголосив, що йому закрили в'їзд до США.

27 березня 2017 року прес-служба ФІДЕ розповсюдила повідомлення, що 26 березня Ілюмжинов оголосив про свою відставку на засіданні ради ФІДЕ в Афінах. Росіянин спростував цю інформацію.

Посаду президента ФІДЕ Ілюмжинов обіймає з 1995 року.