NASA назвало причину підвищення вмісту вуглекислого газу в атмосфері

Дзеркало Тижня 2
NASA назвало причину підвищення вмісту вуглекислого газу в атмосфері

Супутники NASA зареєстрували найвищий вміст вуглекислого газу в атмосфері за дві тисячі років.

Дослідники NASA проаналізували дані, які були зібрані Орбітальною вуглецевою обсерваторією, і заявили про те, що у стрімкому підвищенні вмісту вуглекислого газу в атмосфері винні тропічні регіони Землі, повідомляється на сайті агентства.

У ході дослідження вчені проаналізували дані, які були зібрані Орбітальною вуглецевою обсерваторією за 28 місяців. Дослідники намагалися зрозуміти, чи є таке положення речей наслідком Ель-Ніньо 2015-2016 років.

Виявилося, що активна фаза Ель-Ніньо призвела до збільшення температури в екваторіальних районах. У Південній Америці та Азії це призвело до найсухішої за останні 30 років погоди, що стало причиною великої кількості лісових пожеж. В Африці рівень опадів практично не знизився, але підвищення температури все одно прискорило процес розкладання мертвих дерев і рослин, що збільшило кількість вуглекислого газу.

Варто відзначити, що кількість викидів вуглекислого газу за рахунок антропогенних чинників залишилася на колишньому рівні.

Читайте також: Молодий Місяць був оточений атмосферою з металевого газу – вчені

Раніше повідомлялося про те, що в печерах Іспанії та Гібралтару вчені виявили найдавніше забруднення навколишнього середовища, викликане діяльністю людини. У печерах були виявлені виходи на поверхню важких металів: міді, свинцю, цинку і нікелю, датовані початком кам'яної доби. Причиною викидів стали багаття, які розпалювали доісторичні людьми в печерах, гар і попіл від них.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter