В Україні зупинився металургійний гігант

Новое Время
В Україні зупинився металургійний гігант

Гірничо-металургійний комбінат Арселор Міттал Кривий Ріг заявляє про зупинку більшості виробничих потужностей у зв'язку зі страйком працівників залізничного цеху, які вимагають підвищення заробітної плати до європейського рівня в €1 тис. і забезпечення відповідності всього рухомого складу стандартам охорони праці.

Про це йдеться у повідомленні підприємства, передають Українські Новини.

"Машиністи тепловозів і їх помічники, складачі поїздів відмовилися виходити на лінію, чим поставили під загрозу роботу всього комбінату. Дана акція не була анонсована і узгоджена заздалегідь з керівництвом АрселорМіттал Кривий Ріг, - сказано у повідомленні.

Також наголошується, що зараз на підприємстві задіяні тільки 14 тепловозів з 92, в зв'язку з чим паралізований весь технологічний ланцюжок. Повністю зупинені підрозділи гірського департаменту, агломераційні цехи, всі доменні печі (крім шостої), весь сталеплавильний і прокатний переділи.

У компанії додали, що такі позапланові збої у роботі виробничих агрегатів вкрай негативно позначаються на функціонуванні газотранспортної системи.

"Є реальна загроза вибухів газопроводів внаслідок перепадів тиску, що може призвести до техногенної катастрофи в масштабах не тільки комбінату, а й міста. В даний час фахівцям підприємства вдається утримувати ситуацію під контролем", - повідомляє прес-служба.


АрселорМіттал Кривий Ріг (колишня назва Криворіжсталь) - найбільше підприємство гірничо-металургійного комплексу України з повним металургійним циклом.

Включає наступні виробництва: коксохімічне, гірничо-збагачувальне, шахтоуправління з підземного видобутку руди і металургійне. У свою чергу, металургійне складається з аглодоменного, сталеплавильного і прокатного переділів.

Крім того, підприємство спеціалізується на виробництві арматурної сталі і катанки зі звичайних і низьколегованих марок сталей, а також виробляє агломерат, концентрат, кокс, чавун, сталь, сортовий і фасонний прокат, доменний шлак.