Слідчий комітет РФ порушив нову справу проти українських військових

Тиждень 5

У п'ятницю, 8 грудня, слідчий комітет (СК) Російської Федерації (РФ) порушив нову справу проти українських військових за нібито "артилерійський обстріл мирного населення Донбасу". Про це йдеться у повідомленні прес-служби СК РФ.

Зазначається, що українські військовослужбовці нібито "діяли в порушення Протоколу про припинення застосування зброї на південному сході України".

"Головним слідчим управлінням Слідчого комітету Російської Федерації порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.356 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни)", - йдеться у повідомленні.

"5 грудня 2017 року приблизно о 10 годині за місцевим часом, військовослужбовці Збройних сил України та Національної гвардії України, виконуючи завідомо злочинні накази вищих посадових осіб Міністерства оборони України,виконали прицільний артилерійський обстріл з важких видів озброєння, що мають високі властивості ураження, об'єктів цивільної інфраструктури в Петровському районі міста Донецька. У результаті обстрілу поранення отримав мирний житель", - зазначено в повідомленні російського відомства.

Слідком заявляє, що мотивом такого "злочину" є "політична та ідеологічна ненависть українських силовиків, пов'язана з відмовою населення Донбасу визнати легітимність діючої влади і бажанням створити власні адміністративно-територіальні утворення в Україні".

Раніше СК РФ звинуватив українських силовиків у «викраденнях російських волонтерів» на території Донбасу в 2014-15 роках.

Нагадаємо, слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу проти міністра оборони України Степана Полторака, начальника Генерального штабу Міністерства оборони Віктора Муженка, колишнього командира Сухопутних військ ЗСУ Анатолія Пушнякова, чинного командира Сухопутних військ ЗСУ Сергія Попка, командувача Національної гвардії України Юрія Аллерова за ознаками злочину, передбаченого ст. 356 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни).