40 тонн батарейок вперше можуть вивезти на переробку з України

Експрес 1
40 тонн батарейок вперше можуть вивезти на переробку з України
Утім, відбутися це може не раніше, ніж через 9 місяців – процедура оформлення вивозу небезпечних відходів з України складна й коштує чимало, пише Експрес-онлайн. Загалом в Україні вже чекають на друге життя понад 200 тонн батарейок.
"Ми провели дослідження заводів у Європі та маємо два заводи-претенденти на переробку українських батарейок, один у Польщі, другий у Німеччині. Вибір зробимо в найближчі два місяці після переговорів з імпортерами батарейок в Україну, адже саме ці компанії мають оплачувати утилізацію, – каже Експрес-онлайн Любов Колосовська, лідерка проекту "Батарейки, здавайтеся!". – Є ризик, що батарейки так і залишаться на наших складах, якщо вчасно не отримаємо фінансування. Це питання стане ключовим на переговорах з імпортерами".
Саме так це працює в Європі — за утилізацію батарейок платить той, хто купує цей товар. Адже вартість вже закладена в ціну нової батарейки, ця додана вартість мізерна, але в сумі покриває вартість переробки всіх відпрацьованих батарейок і дозволяє повернути матеріали на ринок сировини.
Переробка українських батарейок у Європі коштуватиме близько 570 - 730 євро за тонну. У суму входить не лише транспортування, а й оформлення документів, упаковка батарейок.
Загальна сума, яка потрібна для партії 40 тонн – близько близько 30 тисяч євро.
Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram
Вікторія ДЕМНИК