На порядку денному Ради ЄС поки немає питання про перегляд асоціації з Україною – ЗМІ

Дзеркало Тижня 2
На порядку денному Ради ЄС поки немає питання про перегляд асоціації з Україною – ЗМІ

Це питання може підняти угорська сторона у рубриці "різне".

Питання про перегляд Угоди про асоціацію України з Європейським союзом не стоїть на порядку денному Ради ЄС з питань закордонних справ, повідомляє УНІАН з посиланням на європейського дипломата.

За його словами, це питання може підняти угорська сторона у рубриці "різне".

"На порядку денному стоять підготовлені питання, і питання перегляду Угоди немає, але міністр, як він про це сказав, може підняти його в розділі "різне", - сказав дипломат.

На його думку, питання перегляду Угоди є "непростим".

"Для цього в ЄС повинна бути одностайність", - констатував співрозмовник інформагентства.

Він також звернув увагу на те, що не так давно документ був ратифікований останньою країною - Нідерландами і лише нещодавно набув чинності.

Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через український закон "Про освіту", який нібито порушує принципи цієї угоди.

У свою чергу глава МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Київ допускає перегляд Угоди про асоціацію лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Читайте також: Рада ЄС відхилить спроби Угорщини переглянути асоціацію з Україною – журналіст

Нагадаємо, що 12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст.7, що стосується мови викладання. Згідно затвердженої резолюції закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою і істотно скорочує їх права. Також ПАРЄ просить у повній мірі забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії щодо цього закону.

Раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив про те, що експерти Ради Європи позитивно оцінили реформу освіти в Україні.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакції на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: УНІАН / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter