"Газпром" скасував розміщення євробондів, побоюючись, що їх заарештують за позовом "Нафтогазу"

Гордон 3


Російський "Газпром" скасував заплановане на середину червня розміщення євробондів у фунтах стерлінгів, побоюючись арешту залучених коштів за позовами "Нафтогазу України", пише "Інтерфакс" із посиланням на обізнане джерело.

"Нафтогаз України" вже розпочав процеси щодо арешту дочірніх компаній "Газпрому" та їх активів у Швейцарії та Нідерландах. Готують арешт активів російського газового монополіста у Великобританії та США.

Цього року "Газпром" планував залучити приблизно 1,3 трлн рублів (приблизно $21 млрд) інвестицій та позичити рекордні 417 млрд руб ($6,7 млрд). Із початку року російська монополія розмістила облігації на 30 млрд руб, €750 млн, 750 млн швейцарських франків, а також взяла у кредит €600 млн у банку Credit Agricole. На цей момент російський монополіст виконав 41% від програми запозичень.

Заступник голови правління "Газпрому" Андрій Круглов не виключає, що завдяки зростанню цін на газ у Європі програму запозичень можуть скоротити.

Із 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз України" судилися в Стокгольмському арбітражі через контракти на постачання природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатній обсягах транзиту. "Газпром" має виплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу".

30 травня "Нафтогаз" розпочав процедуру примусового стягнення з "Газпрому" $2,6 млрд.

5 червня в НАК "Нафтогаз України" повідомили, що суд заарештував голландські активи "Газпрому" для виплати боргу української компанії в розмірі $2,6 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

30 травня в "Нафтогазі" заявили, що звернулися в швейцарські суди для примусового стягнення з російського "Газпрому" $2,6 млрд. Зазначали, що швейцарська влада вже вжила заходів щодо активів "Газпрому" на території країни.

8 червня в "Газпромі" заявили, що оскаржили арешт своїх активів у Нідерландах.