Парасюк заявив, що може спровокувати третій Майдан

Канал 24 1
Парасюк заявив, що може спровокувати третій Майдан

Атака на НАБУ може стати останньою краплею в чаші терпіння українців, які втомилися чекати змін на краще і спостерігати за політичними інтригами нової влади.

Читайте також: В Україні є групи, які не хочуть, щоб НАБУ було ефективним – прокурор Іспанії

"Спробуйте знищити НАБУ, ви такий Майдан від суспільства отримаєте, що вам світу буде мало, куди втікати. Тому що це – остання надія людей вірити в те, що в країні борються з корупцією", – заявив позафракційний народний депутат Володимир Парасюк.

Чим може завершитися таке народне “До побачення”, нещодавно продемонструвала сусідня Румунія. Там спроби "відбілити" чиновників-корупціонерів вилились у хвилю шаленого народного гніву.

Все почалося ще на початку року, коли до влади в Румунії прийшли соціал-демократи. Новий уряд вирішив помилувати посадовців, засуджених за корупцію та перевищення повноважень. Вже в лютому на протест вийшли близько 300 тисяч людей. Влада від своїх намірів тимчасово відмовилася. Та через півроку знову взялася за своє, вирішила взяти під контроль судову гілку влади. Наприкінці листопада і на початку грудня розгніваний народ знову влаштував масові акції непокори.

Ми дійшли до того, що у нас найбільш корумпований уряд і парламент, ніж коли-небудь раніше. Якщо ми всі не вийдемо на вулиці – нічого доброго в країні не буде, – зазначив протестувальник Йоан Гіта.

Інший приклад – Гватемала. Одна з небагатьох країн, де за війну з корупцією довелось взятись ООН. У 2000 роках в країні запрацювала Міжнародна комісія з боротьби з безкарністю – аналог українського Антикорупційного бюро. Зараз під приціл слідчих потрапив чинний президент Джимі Моралес. Детективи розслідували справу про зловживання у фінансуванні партії президента. Моралес на це оголосив персоною нон-грата чинного голову комісії колумбійського суддю Івана Веласкеса. За це отримав хвилю обурення і масові протести по всій країни. Мешканці Гватемали вимагають, аби Моралес пішов у відставку.

Читайте також: Як міжнародна спільнота відреагувала на зняття скандального законопроекту про НАБУ

Гучні викриття ТОП-корупціонерів сколихнули навіть Росію, де через політичний застій і задуху путінської диктатури протестний дух давно згас. Тим не менше, у 2017 році навіть росіян обурила корумпованість владних еліт. Навесні мітинги прокотилися Росією у відповідь на повне ігнорування Кремлем скандальних викриттів на адресу прем’єра Дмітрія Мєдвєдєва.

Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального зняв фільм-розслідування "Він вам не Дімон", у якому йдеться про те, що Медведєв очолює багаторівневу корупційну схему. І через благодійні фонди та організації, оформлені на довірених осіб, володіє дорогою нерухомістю, придбаною на гроші олігархів. Фільм, переглянути який можна було лише в Інтернеті, подивилося понад 10 мільйонів людей. На вулиці вийшло близько 70 тисяч росіян. Рекордну кількість – майже тисячу людей – затримали.