Накопичувальні пенсії: Гройсман хоче покликати до України міжнародні фонди

Сегодня
Накопичувальні пенсії: Гройсман хоче покликати до України міжнародні фонди

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман виступає за залучення в Україну міжнародних приватних пенсійних фондів в рамках побудови накопичувальної пенсійної системи.

Глава уряду зазначив, що виступає за побудову другого рівня пенсійної системи (накопичувальної пенсійної системи), але переживає за збереження коштів громадян.

"Адже всі пам'ятають втрату грошей в Ощадбанку СРСР. Я не хочу повторення такого, тому потрібні гарантії, щоб люди знали, що якщо вони роблять накопичення, то після виходу на пенсію вони їх отримають. Я думаю, що тут треба залучати міжнародні фонди, які мають хорошу репутацію, є досить стійкими", – сказав Гройсман.

За його словами, розробкою відповідного законопроекту зараз буде займатися уряд разом з депутатами, у яких є ряд ініціатив з питання.

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада прийняла законопроект № 6614, яким впроваджується пенсійна реформа. Президент Петро Порошенко підписав закон менш ніж через тиждень – 8 жовтня. Закон про реформу вступив в силу з 11 жовтня.

Пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але декому доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, оскільки в Україні вводяться вимоги до страхового стажу.

Крім того, в законі прописано "осучаснення" пенсій. За фактом, це перерахунок всіх пенсій за новою формулою – з урахуванням показника середньої за три роки зарплати і нового коефіцієнта. Розмір "осучаснених" пенсій буде розраховуватися індивідуально для кожного пенсіонера – підвищення пенсій складе від 50 до більш ніж 1000 гривень.