“Це небезпечно”: Путіну порадили триматися подалі від Кримського мосту

ВСВІТІ 1

Кримський міст споруджується у “найгіршому місці” – місці, де подібні споруди категорично не можна будувати.

“Там уже було два мости, на третій чекає та ж доля”, – сказав в інтерв’ю “Обозревателю” старший науковий співробітник Інституту водних проблем РАН, кандидат геолого-мінералогічних наук, гірничий інженер-гідрогеолог Юрій Медовар.

“У цьому місці міст будувати не можна – з огляду на геологічну будову, абсолютно погані грунти, породи. Це найгірше місце, але його обрали”, – заявив він.

За словами експерта, в Будівельних нормах і правилах (БНІП), складених задовго до початку будівництва Кримського мосту і які “писали фахівці з великої літери”, було сказано: “арочний міст можна будувати тільки на скельних породах, тобто основа повинна бути скельною – тверді породи, граніти. Тоді вони тримають”. “А тут напівтверді, водонасичені пливучі глини, у яких епюра напруги, епюра навантаження абсолютно інша”, – пояснив Медовар.

Він додав, що пізніше з БНІП була видалена ця фраза. Крім того, автори амбіційного проекту заощадили на геологічних дослідженнях – вони використовували результати робіт, проведених “найбільшим інститутом “Гідропроект” в 1970-ті роки”.

Вивчаючи споруду, експерт задався питанням: “Чому вони її будують з середини?” “А потім стало ясно. Колосальне навантаження – 10 тисяч тонн на 2 опори, і тому вони посадили центральний арочний отвір. Але він просів. Грунти просіли нерівномірно, і це дуже страшно насправді”, – зауважив він.

“Тому замість того, щоб Путін проїхав по мосту сьогодні, він не проїде по мосту ще дуже довго”, – спрогнозував Медовар. І додав: “У мене велике бажання, щоб Путін по ньому проїхав першим. Цікаво подивитися, чим все це закінчиться. Але він не поїде по ньому, повірте. Він в курсі всього того, що там відбувається”.