Чорновіл про Єгора Соболєва: Чоловік, який останнім часом комітетом практично не займався, повинен бути відправлений у відставку

Гордон
Чорновіл про Єгора Соболєва: Чоловік, який останнім часом комітетом практично не займався, повинен бути відправлений у відставку

Члени парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції давно вимагають відставки голови комітету Єгора Соболєва, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл.

"Конфлікт із Соболєвим в антикорупційному комітеті почався приблизно два роки тому. Це було до того, як НАБУ посварилось з іншими держструктурами. Тоді депутати від "Народного фронту" і деякі нардепи від БПП відмовилися брати участь у засіданнях комітету. За їхніми словами, комітет було політизовано, а Соболєв робив не те, що узгоджували на засіданнях. Члени антикорупційного комітету вже давно вимагають відставки Соболєва", – зазначив політолог.

За його словами, Соболєв практично не займається питаннями, пов'язаними з діяльністю комітету.

"До сьогоднішніх подій це не має жодного стосунку. Людину, яка останнім часом комітетом практично не займалася, слід відправити у відставку. На мою думку, місце Соболєва має зайняти хтось з опозиції, а не представник коаліційних фракцій. Це було б логічно", – підкреслив Чорновіл.

6 грудня народні депутати України від фракцій Блоку Петра Порошенка, "Народного фронту" та "Відродження" ініціювали процедуру відставки Соболєва і визнали його роботу незадовільною.

7 грудня Верховна Рада внесла до порядку денного проект постанови про відсторонення Соболєва з посади голови антикорупційного комітету.

Згідно із законом "Про комітети Верховної Ради України", голову комітету можуть обрати або усунути народні депутати, проголосувавши за відповідну постанову.

Голову комітету можуть відкликати з посади за його заявою або в разі незадовільної роботи на посаді, а також з інших причин, які унеможливлюють його подальше перебування на посаді.

Соболєв очолив антикорупційний комітет Верховної Ради в грудні 2014 року.