Після критики у соцмережах львівський військкомат видалив сторінку з Facebook

ZAXID.NET 12

Львівський обласний військовий комісаріат, який сьогодні, 22 листопада, опублікував списки осіб, які ухиляються від призову, після критики закрив сторінку на Facebook. Сторінка обласного військкомату виявилася недоступною після 23:00.

Ймовірною причиною такого кроку стала критика у соцмережах розголошення персональних даних.

Після завершення прес-конференції про підсумки призову на сторінці військкомату почали публікувати списки осіб, які ухиляються від строкової служби. Загалом на сторінці Львівського обласного військового комісаріату з'явилося кілька десятків постів, в яких згадали близько 15 тис. прізвищ.

Такий крок викликав хвилю критики, зокрема серед юристів та правозахисників. Під одним із постів на сторінці військомату представник Офісу Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко написав, що адміністратор сторінки порушив законодавство і буде за це відповідати.

«Шановний автор цього посту! Ви скоїли адміністративне правопорушення та будете притягнуті до відповідальності на підставі статті 188-39 КУПАП закону «Про захист персональних даних». Вимагаю завтра відповідальну особу обласного комісаріату з`явитися до Наталії Малих та Світлани Маковецької [регіональні представники омбудсмена – ZAXID.NET] для надання пояснення по суті неправомірного поширення персональних даних осіб», ‒ написав представник омбудсмана Богдан Крикливенко.

Зазначимо, зараз у Facebook доступна стара сторінка військомату, яка не оновюється від лютого 2016 року.

Інформація доповнюється...