Яценюк: Народний фронт виступає за невідкладне ухвалення закону про Антикорупційний суд

Новое Время
Яценюк: Народний фронт виступає за невідкладне ухвалення закону про Антикорупційний суд

Екс-прем'єр-міністр і лідер партії Народний фронт Арсеній Яценюк заявив, що його партія виступає за невідкладне ухвалення закону про Антикорупційний суд і голосування в Раді за призначення аудитора НАБУ.

"З будь-якої кризи треба знаходити вихід. Було ухвалене рішення. Для того, щоб антикорупційна боротьба не перетворювалася на політичну боротьбу і переслідування є єдина формула. Перше – невідкладне ухвалення закону України про Антикорупційний суд. Друге – негайне голосування у Верховній Раді за призначення незалежного і фахового аудитора Національного антикорупційного бюро", - написав Яценюк на своїй сторінці в Facebook.

Як він зазначив, Народний фронт буде пропонувати на цю посаду Роберта Сторча "або інших міжнародно визнаних фахівців".

ретє – усунення причин корупції, зокрема, невідкладне ухвалення законодавства про приватизацію. Четверте – приведення у відповідність до Конституції України правового положення всіх керівників правоохоронних органів і встановлення парламентського контролю над діяльністю цих органів", - написав Яценюк.

Заяву Яценюка також підтвердив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Про реальність. Депутати НФ за якнайшвидше створення антикорупційного суду і вибору авторитетного міжнародно визнаного аудитора НАБУ - на мій погляд когось з трійки - Марта Борщ, Карлос Кастресана або Роберт Сторч. Необхідний баланс!", - написав він у Twitter.Нагадаємо, що 6 грудня комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції визнав роботу свого глави Єгора Соболєва незадовільною. Далі на засіданні Ради буде винесено питання про його відставку.

Сам Соболєв після рішення своїх колег з комітету заявив, що вважає спроби його звільнити доказом ефективності його роботи. Він додав, що на цій посаді за рекомендацією комітету вдалося запобігти голосуванню за більш ніж 400 законів з ознаками корупції.