Тіллерсон: Україна – головна перепона у нормалізації відносин між США та Росією

Українська правда 3

Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що покращення відносин Вашингтона та Москви можливе лише після вирішення питання війни на сході України.

Про це він сказав на зустрічі глав МЗС країн Організації з безпеки та співробітництва у Європі, повідомляє DW.com.

Він закликав Москву принизити агресію, у тому числі і проти спостерігачів ОБСЄ.

"Росія озброює, очолює, тренує і воює разом з антиурядовими силами. Ми закликаємо її поплічників припинити те насильство, залякування та ці атаки на місію ОБСЄ", - сказав Тіллерсон.

Він додав, що США ніколи не визнають окупацію Криму.

"Ми ніколи не визнаємо російську окупацію та спробу анексії Крим. Санкції, що запроваджені через Крим, залишатимуться в силі поки Росія не поверне повний контроль на півострові Україні. У тому, що стосується сходу України, ми приєднуємося до наших європейських партнерів: збереження санкцій до тих пір, поки Росія не виведе війська з Донбасу і не виконає Мінські домовленості", - сказав Тіллерсон.

Відзначається, що держсекретар мав зустріч з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим 7 грудня, після якої заявив про "хороший діалог" і "співпрацю".

Водночас він повідомив, що питання про миротворчу місію ООН в Україні поки не вирішене, бо це "неможливо вирішити за одну зустріч".

Як відомо, ОБСЄ хоче співпрацювати з ООН в питанні миротворців на Донбасі