Рада має намір встановити, щоб для ряду товарів при держзакупівлях ціна формувалася з урахуванням місцевої складової

Гордон
Рада має намір встановити, щоб для ряду товарів при держзакупівлях ціна формувалася з урахуванням місцевої складової

Верховна Рада під час вечірнього засідання 7 грудня ухвалила законопроект №7206 "Купуй українське, плати українцям" (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку промислового виробництва та малого і середнього підприємництва)", передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

"За" проголосував 241 нардеп.

Проектом закону пропонують внести зміни до закону "Про публічні закупівлі".

"Зокрема, пропонують визначити категорію товарів, робіт або послуг (предмет неспеціалізованої закупівлі), згідно з переліком Кабінету Міністрів України, під час закупівлі яких єдиним критерієм оцінки є ціна. Для всіх інших товарів, робіт або послуг критерієм оцінки пропонують установити наведену ціну – ціну, вказану учасником у тендерній пропозиції і автоматично перераховану в електронній системі закупівель з обов'язковим урахуванням місцевої складової в предметі закупівлі, а також інших нецінових критеріїв (у разі їх установлення замовником) за математичною формулою, установленою законом", – зазначено в пояснювальній записці.

Водночас пропонують, що в загальній оцінці тендерних пропозицій в системі ProZorro критерію місцевої складової відводять не менше ніж 20%, ціні – не менше ніж 70%.

Законопроектом установлюють, що на показник критерію місцевої складової впливають наявність сервісних центрів для обслуговування предмета закупівлі на території України (не застосовується для закупівлі робіт або послуг), а також коефіцієнт локалізації виробничої собівартості предмета закупівлі.

Під час розрахунку цього коефіцієнта враховують:

  • вартість сировини, основних матеріалів, напівфабрикатів та комплектувальних виробів, допоміжних та інших матеріалів;
  • заробітна плата та інші виплати працівникам, зайнятим у виробництві;
  • амортизація основних засобів;
  • витрати на оренду земельних і майнових паїв, будівель, споруд, інших об'єктів нерухомої власності;
  • витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення та інше утримання виробничих приміщень;
  • фінансові витрати (відсотки за кредитами, позиками), комісії за гарантіями, оплати за лізинговими контрактами, що входять до валових витрат щодо законодавства, акредитиви на страхові продукти, які законодавчо закріплені як обов'язкові види страхування, відсотки за власними облігаціями, інвестиційними сертифікатами тощо;
  • інші складові виробничої собівартості предмета закупівлі.

Законопроект ініціювали депутати від Радикальної партії Олег Ляшко (голова фракції), Віктор Галасюк, Віктор Вовк та низка їхніх колег із різних фракцій та груп.

Система ProZorro працює з початку 2015 року. 17 лютого 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про публічні закупівлі", який передбачає введення електронної системи для всіх державних закупівель товарів і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а для робіт – дорівнює або перевищує 1,5 млн грн.

З 1 серпня 2016 року система ProZorro стала обов'язковою до використання на всій території країни.

1 серпня 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що завдяки ProZorro протягом року вдалося заощадити 19,1 млрд грн державних коштів.