Савченко знаходиться зараз на території Іспанії – Луценко

Гордон
Савченко знаходиться зараз на території Іспанії – Луценко

Позафракційний народний депутат Надія Савченко, яка не з'явилася на допит у Службу безпеки України (СБУ), перебуває в Іспанії. Про це генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив на брифінгу, який транслювала у Facebook спікер генпрокурора Лариса Сарган.

"Сьогодні на цей допит пані Савченко не прибула, як не прибула і на засідання Європарламенту, який вона вчора відвідувала. За орієнтовними даними, вона зараз знаходиться вже на території Іспанії", – сказав генпрокурор.

Він звернувся до Савченко за допомогою ЗМІ.

"Прямо звертаюся до неї з проханням завтра на 11 годину прибути на допит слідчого Служби безпеки України та дати пояснення у справі", – заявив Луценко.

У разі неявки на допит нардепа 15 березня він пообіцяв надіслати до Верховної Ради подання на зняття з нього депутатської недоторканності.

Луценко зазначив, що Савченко хочуть допитати у справі глави "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана, якого підозрюють у спробі влаштувати теракт у Верховній Раді.

СБУ передала в апарат Верховної Ради повістки на допит Савченко. Водночас нардеп заявила, що повісток не отримувала, а ЗМІ не є "офіційним і надійним джерелом оповіщення". Крім того, вона повідомила, що з 12-го до 16 березня перебуває з робочою поїздкою у Європарламент у Страсбурзі.

12 березня Луценко заявив, що Савченко виїхала з країни після того, як дізналася, що її викликають до СБУ.

Сестра нардепа Віра Савченко зазначила, що Надія за тиждень повідомила парламенту про своє відрядження за кордон. При цьому прес-секретар спікера Верховної Ради Андрія Парубія зазначив, що глава парламенту не підписував розпорядження про закордонне відрядження Савченко.

У прес-службі нардепа заявили, що вона вирушила з робочим візитом у ПАРЄ.

Народний депутат від "Народного фронту" Андрій Тетерук припустив, що Савченко втекла до Росії, але вона опублікувала фото зі Страсбурга. У СБУ заявили, що чекають Савченко на допит 15 березня.