Приватна компанія планує відправити зонд на супутник Сатурна

Новое Время
Приватна компанія планує відправити зонд на супутник Сатурна

Мільярдер Юрій Мільнер розповів про плани відправити зонд до супутника Сатурна Енцелада в пошуках слідів позаземного життя.

На даний момент вже профінансовано дослідження з оцінки можливості такої місії, пише Space.com.

Раніше інструменти місії NASA виявили шлейфи води з низки тріщин в крижаній поверхні Енцелада. Молекули водню, які були виявлені в цих шлейфах, можуть бути пов'язані з органічною хімією.

"Ми сформували свого роду невелику майстерню навколо цієї ідеї: ми можемо створити недорогу, фінансовану з приватних джерел місію на Енцелад, яка може бути запущена в досить стислі терміни, і зможе уважно вивчити ці шлейфи і спробувати зрозуміти, що там відбувається", - сказав Мільнер, виступаючи на конференції Нова космічна ера в Сіетлі.

Новий зонд повинен буде більш детально досліджувати гейзери супутника і з'ясувати, що відбувається в його океані. Серед іншого, вченим необхідно з'ясувати, як можна виявити сліди можливої біологічної активності на Енцеладі.

Мільнер не надав більш детальну інформацію про можливий проект, не назвав його передбачувані терміни. Вартість проекту Мільнер також не уточнив, але зазначив, що вона буде менше, ніж повномасштабна місія NASA. Крім того, Мільнер зазначив, що у його місії "є шанс обігнати NASA".

Раніше НВ повідомляло, що міжнародна група вчених з'ясувала, що на супутнику Сатурна Енцеладі існують всі необхідні для зародження життя умови. Дослідники вважають, що, завдяки приливним рухам, під крижаною корою супутника знаходиться тепла вода.