Провокації збройні, провокації словесні: захисники Новозванівки розповіли про влучних ворогів (Відео)

5 канал 2
Провокації збройні, провокації словесні: захисники Новозванівки розповіли про влучних ворогів (Відео)

Новозванівка – знов під ворожим прицілом. Бойовики вже другий день поспіль відкривають вогонь по захисниках цього населеного пункту. У понеділок одного бійця було поранено. Репортаж із передової.

"Як не дотримувалися, так і не дотримуються. Вже не перший рік. А обстріл був удень… З 2014-го року хочеться їм надавати по шапці, але правила є правила", – розповідає військовослужбовець Максим. Другий день поспіль неподалік Новозванівки лунають вибухи. Проросійські найманці стріляють у бік позицій армійців із автоматичних гранатометів.

Армієць Андрій бідкається: "Відкривають вогонь дуже мітко. Прицільно стріляють. Можливо, і професіонали. Наскільки ми знаємо – лапи російських солдатів там є".

Внаслідок обстрілу один військовий був поранений. Його доправили в Харківський госпіталь. Максим уточнює: "Осколкове поранення в ліву ногу… Дзвонили – все добре, він уже в госпіталі. Його прооперували".

Такі обстріли армійці називають провокативними. "Стріляють і хочуть, щоб ми вогонь відкрили у відповідь. Але ми цього не робимо. Наказу немає, щоб ми стріляли і відкривали вогонь", – запевняє Андрій.

Крім збройних провокації найманці вдаються і до словесних. "Вони підлазять і намагаються щось викрикувати. А що кажуть, я вам говорити не буду! Ну, п'яні", – сміється боєць.

Із потеплінням вояки на цих позиціях чекають на загострення, адже ворожі позиції приховає весняна зелень.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"