Рада продовжила заборону на продаж сільгоспземлі ще на рік

Новое Время 2
Рада продовжила заборону на продаж сільгоспземлі ще на рік

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

За відповідний законопроект №7350 проголосували 236 народних депутатів на засіданні 7 грудня.

Зокрема, внесено зміни до перехідних положень Земельного кодексу України, згідно з якими продовжено дію мораторію на купівлю-продаж та відчуження іншими способами земельних ділянок сільськогосподарського призначення та на внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств "до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше до 1 січня 2019 року".

Дія мораторію мала закінчитися до 1 січня 2018 року. Таким чином, сьогодні депутати продовжили заборону ще на рік.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, перед введенням в Україні обороту сільгоспземель необхідно розробити і прийняти законодавчу базу щодо формування розвиненої мережі фермерських господарств і сільгоспкооперативів.

У ній також наголошується, що скасування мораторію в умовах воєнного стану і економічної кризи без врегулювання на законодавчому рівні процедури обороту земель сільськогосподарського призначення, є як національної, так і продовольчою загрозою безпеки України.

Автори документу вважають, що продовження мораторію надасть час для розробки механізму введення прозорого ринку земель сільгосппризначення.

Нагадаємо, що 6 жовтня 2016 року Верховна Рада підтримала законопроект про продовження заборони на продаж сільгоспземлі до 1 січня 2018 року.

Раніше повідомлялося, що 1 грудня народні депутати України запропонували Верховній Раді продовжити мораторій на відчуження сільськогосподарських земель ще на 1 рік - до 1 січня 2019 року.

6 грудня профільний комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав законопроект №7350, яким пропонується продовжити мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

Відзначимо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий "мораторій", був введений ще в 2001 році, а почав діяти з 2002 року як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі. Після чого парламент неодноразово його продовжував.