Турчинов заявив, що наказів ліквідувати Януковича не було

Гордон
Турчинов заявив, що наказів ліквідувати Януковича не було

У 2014 році не було наказів ліквідувати екс-президента України Віктора Януковича. Про це на процесі у справі про держзраду Януковича заявив в Оболонському райсуді Києва секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Так він прокоментував прочитані захистом Януковича слова з книги журналістки Наталії Влащенко, де було написано, що Турчинов, який виконував у 2014 році обов'язки президента, нібито був зацікавлений у поверненні екс-президента "живим або мертвим".

"Я нікому не давав команди ліквідувати, чи стріляти, чи там ще щось робити, що б загрожувало життю Януковича... Нехай хоч одна людина скаже, що я дав наказ про ліквідацію Януковича. Такого не було і не могло бути", – заявив секретар РНБО.

За його словами, було "дуже важливо, щоб Янукович був живий в Україні".

"Щоб він добровільно написав заяву про звільнення з посади і міг спокійно сидіти на лаві підсудних і відповідати за ті злочини, які він скоїв. Або які йому інкримінують", – заявив Турчинов.

Захист Януковича також запитував, чи були накази збити вертоліт, у якому перебував Янукович.

"Ні, таких наказів або розпоряджень я не давав", – підкреслив Турчинов.

В Оболонському суді Києва розглядають справу за обвинуваченням Януковича в державній зраді, пособництві у веденні війни і посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей. Щодо екс-президента застосовують процедуру заочного засудження.

Януковича було обрано президентом України у 2010 році. 22 лютого 2014 року, після трьох місяців протестів на Майдані, Верховна Рада визнала, що він самоусунувся від посади і не виконує своїх обов'язків, після чого було оголошено нові президентські вибори. Того самого року Янукович покинув Україну, зараз із сім'єю проживає в Росії.