Прокуратура повідомила Кузьміну про підозру у захопленні землі комплексу "Пуща-Водиця"

Гордон 1
Прокуратура повідомила Кузьміну про підозру у захопленні землі комплексу

Колишньому першому заступнику генерального прокурора Ренатові Кузьміну та директорові держпідприємства "Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" повідомлено про підозру у захопленні землі комплексу. Про це повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

Досудове слідство встановило, що у 20082010 роках на той час заступник, а надалі перший заступник генпрокурора, діючи за попередньою змовою із директором "Пущі-Водиці", зловживаючи службовим становищем та використовуючи завідомо підроблені документи, здійснили самовільне протиправне захоплення державної земельної ділянки рекреаційного значення площею 1,0457 га на території комплексу відпочинку та прилеглих споруд на цій ділянці, згодом легалізувавши отримання нерухомого майна.

Такі дії, за висновком експертизи, заподіяли державі збитків у розмірі 1,2 млн грн.

Окрім того, за інформацією ГПУ, екс-заступник генпрокурора протиправно придбав у власність нерухоме майно невідомого походження, яке у 2010 році мало ринкову вартість майже 8,4 млн грн.

За результатами досудового розслідування 12 жовтня складено письмове повідомлення про підозру Кузьміну. Наразі вживають заходів щодо встановлення місця його перебування, підозрюваного оголошено у розшук, вирішують питання про звернення до суду для обрання йому запобіжного заходу.

Директора "Пущі-Водиці" повідомлено про підозру у присутності адвоката. У суді є клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, а також про відсторонення від займаної посади.

17 червня 2015 року Генпрокуратура склала письмові повідомлення про підозру екс-президенту України Віктору Януковичу та іншим у заволодінні будівлями і спорудами комплексу відпочинку "Пуща-Водиця", урочища "Межигір'я" та земельними ділянками площею понад 100 га, на яких вони розташовані.