Влада Венесуели звинуватила Трампа в зазіханні на суверенітет

Цензор.НЕТ
Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо Свобода", в Каракасі розцінюють слова президента США Дональда Трампа як "акт ворожості" і загрозу стабільності в регіоні.
12 серпня на зустрічі з іноземними дипломатами в Каракасі міністр закордонних справ Венесуели Хорхе Арреаса назвав слова Трампа зазіханням на суверенітет країни і порушенням міжнародного права і Статуту ООН. На зустрічі був присутній голова дипломатичного представництва США в Каракасі Лі Маккленні.
Напередодні під час виступу в Нью-Джерсі Трамп не відкидав можливості військового втручання у Венесуелу.
Того ж дня прес-секретар Білого дому Сара Гакабі Сандерз відхилила прохання венесуельського президента Ніколаса Мадуро про телефонну розмову з Трампом, заявивши, що це стане можливим лише після "відновлення демократії" в країні. В оприлюдненій заяві Білого дому йдеться, що президент США вимагає, щоб Мадуро поважав Конституцію Венесуели, провів вільні і чесні вибори, звільнив політичних в'язнів і припинив порушення прав людини.
Нагадаємо, протести у Венесуелі активізувалися, коли 29 березня 2017 року Верховний суд оголосив, що забирає повноваження у контрольованих опозицією Національних зборів, оскільки парламентарі не виконували попередні рішення Верховного суду, проявивши тим самим неповагу до суду.
Опозиція заявила, що це рішення порушує принцип поділу влади (законодавчої і судової) і наближає країну до диктатури президента Мадуро.
Через це антиурядові протести відбуваються у Венесуелі майже щодня. З 1 квітня унаслідок заворушень загинули щонайменше 120 осіб, за грати потрапили тисячі.