ГПУ повідомила про підозру екс-заступнику генпрокурора Кузьміну

Новое Время
ГПУ повідомила про підозру екс-заступнику генпрокурора Кузьміну

ГПУ повідомила екс-заступника генпрокурора Рената Кузьміна, а також директора ДП Пуща-Водиця про підозру в захопленні землі комплексу.

Як повідомила речник генпрокурора Лариса Сарган, обох підозрюваних повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем, підробці документів і протиправному захопленні земельної ділянки рекреаційного значення на території комплексу.

У 2008-2010 роках Кузьмін разом з директором ДП Комплекс відпочинку Пуща Водиця використовуючи завідомо підроблені документи, здійснили самовільне протиправне захоплення державного земельного ділянки рекреаційного значення площею 1,0457 га на території комплексу відпочинку. Надалі це нерухоме майно було легалізовано.

Такі дії за висновком експертизи заподіяли збитків державі в розмірі 1,2 млн грн. Крім того, екс-заступник генпрокурора протиправно придбав нерухоме майно невідомого походження, яке в 2010 році мало ринкову вартість майже 8,4 млн грн.

Зараз вживаються заходи щодо встановлення місцезнаходження екс-заступника генпрокурора, він оголошений в розшук, вирішується питання про звернення до суду для обрання йому запобіжного заходу.

У свою чергу, директор ДП в присутності адвоката був повідомлений про підозру у вчиненні злочинів, передбачених кількома статтями КК України.

Зараз в суді знаходиться клопотання про обрання підозрюваному директору ДП запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, а також про відсторонення від займаної посади.

"За клопотанням органу досудового розслідування на зазначені незаконно отримані об'єкти нерухомості судом накладено арешт і надалі буде вирішуватися питання про їх повернення державі", - уточнила прес-секретар.

25 вересня 2015 року проти Кузьміна було порушено кримінальне провадження за фактом незаконного будівництва житла на території рекреаційної зони під Києвом.

У травні 2014 року проти цього екс-чиновника було відкрито кримінальне провадження через незаконне затримання екс-міністра МВС Юрія Луценка у 2010 році.

З червня 2014 року Кузьмін перебуває в розшуку.