Бекешкіна: Кому прийшло в голову позбавити Міхо громадянства, коли він мав рейтинг 1,8%? А тепер начувайтеся. Цугцванг

Гордон
Бекешкіна: Кому прийшло в голову позбавити Міхо громадянства, коли він мав рейтинг 1,8%? А тепер начувайтеся. Цугцванг

Українці підтримують екс-президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі, не тому, що поділяють його ідеї, а тому, що не люблять владу. Про це заявила у Facebook соціолог Ірина Бекешкіна.

"Кому прийшло в голову (боюся, таки в інше місце) позбавити Міхо громадянства, коли він вже перебував на марґінезі й мав рейтинг 1,8%? Навіщо було витягати його в центр уваги? А тепер начувайтеся. Цугцванг. Що тепер з ним робити? Очевидно, що влада не може застосувати силу, добре пам'ятаючи, що колись було потім", – написала Бекешкіна.

На її думку, "на виручку Саакашвілі люди кинулися не тому, що підтримують його ідеї, а тому, що дуже не люблять владу". "Влада переслідує, значить, наш! На нашому боці!" І ніяким доказам прокуратури вони не повірять. І це серйозно. Річ же не в Міхо, а у владі, у тому, що ті проблеми, на яких спекулює Саакашвілі, вони ж насправді існують. Про це вже відверто говорять і наші партнери з Європи і США. Корупція, мільйонні крадіжки, безкарність злочинців і ще чимало. І – відсутність відвертого діалогу влади з народом, замість цього – пафосні промови, які тільки дратують людей", – сказала соціолог.

Бекешкіна вважає, що небезпечний не сам Саакашвілі, а вибухонебезпечна ситуація, що склалася навколо нього.

"Слухаю Саакашвілі і чомусь згадую Леніна на броньовику. І з фінансуванням тоді допомогли німці. І кого це відлякало? Що було далі – ми знаємо. Владу захищали, здається, лише юнкери і жіночий батальйон", – додала соціолог.26 липня, коли Саакашвілі перебував у США, Державна міграційна служба України повідомила, що президент Петро Порошенко видав указ про втрату українського громадянства політика через неправдиві дані, які він вказав під час набуття громадянства. Зокрема, не поінформував, що на території Грузії його заочно заарештовано.

10 вересня екс-президенту Грузії вдалося повернутися в Україну.

5 грудня Саакашвілі в Києві затримала Служба безпеки України. Йому висунули обвинувачення у сприянні учасникам злочинних організацій та укритті їхньої злочинної діяльності. Правоохоронці вивели політика на вулицю й посадили у службовий автомобіль, проте активісти влаштували бійку із силовиками і звільнили його.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що оточення Саакашвілі отримало з Росії приблизно $500 тис. на фінансування мітингів для повалення української влади. За його словами, метою акцій лідера "Руху нових сил" було припинення кримінального переслідування стосовно бізнесмена-утікача Сергія Курченка і відновлення його контролю над активами в Україні. ГПУ також оприлюднила аудіозаписи телефонних розмов, які нібито підтверджують це.

Саакашвілі, який після звільнення виступив на мітингу біля Верховної Ради, запевнив, що не знайомий із Курченком, а записи ГПУ назвав фейком. Дії силовиків політик розцінив як "провокацію та викрадення".

Прес-секретар партії "Рух нових сил" Мар'яна Почтар повідомила, що Саакашвілі не планує приходити на допит у СБУ 6 грудня. Замість цього він проведе брифінг під стінами парламенту.

Національна поліція та СБУ почали розшук колишнього президента Грузії.

Уранці 6 грудня політик заявив про початок штурму наметового табору біля будівлі парламенту. У поліції повідомили, що спецоперація в наметовому містечку під Верховною Радою була пов'язана з розшуком і затриманням Саакашвілі.