Росія пустить всі поїзди в обхід України з 11 грудня – РЗ

Гордон 1

Із 11 грудня всі російські пасажирські потяги далекого сполучення будуть їздити в обхід України. Про це 6 грудня заявив журналістам у кулуарах форуму "Транспорт Росії" директор "Российских железных дорог" (РЖД) із пасажирських перевезень Дмитро Пегов, повідомляє "РИА Новости".

За його словами, частина поїздів вже ходить обхідним маршрутом.

Пегов додав, що перехідний період триватиме з 10 до 11 грудня.

Залізницю почали будувати на ділянці Журавка – Міллерово у Ростовській і Калінінградській областях у 2014 році. Будівельні роботи завершили в серпні 2017 року, повідомили "Российские железные дороги". 20 вересня РЖД запустили регулярний рух вантажних поїздів на лінії Журавка – Міллерово.

"Нова залізниця довжиною 137 км проходить територією Воронезької та Ростовської областей. Дорога є електрифікованою, двоколійною на всій довжині; тут побудовано сім нових залізничних станцій... остаточне введення в експлуатацію та відкриття руху пасажирських поїздів на лінії планують до кінця осені 2017 року", – заявили в РЖД.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розпорядженням від 18 вересня 2016 року №1832-р затвердив запропоновані міністерством транспорту РФ зміни у сфері федерального транспорту, зокрема будівництво нової залізничної ділянки Журавка – Міллерово, що дасть змогу пустити поїзди, що прямують із північних і центральних регіонів Росії на південь, в обхід України через Воронезької та Ростовської області. Соколов заявив, що введена в експлуатацію залізниця забезпечить Росії "незалежність від проходження кордону сусідньої України".

Екс-глава "Укрзалізниці" Олександр Завгородній заявив, що залізниця, побудована в РФ в обхід України, не завдасть збитків українській залізничній компанії. За його словами, гілка, про яку йде мова, проходила по кордону між країнами і ніколи з 1991 року не була в експлуатації "Укрзалізниці". Землю разом із майном було передано в оренду РЖД на 49 років.