Саакашвілі подав до НАБУ заяву на генпрокурора і главу СБУ

Новое Время
Саакашвілі подав до НАБУ заяву на генпрокурора і главу СБУ

Лідер партії Рух нових сил Міхеїл Саакашвілі подав до Національного антикорупційного бюро України заяву про вчинення злочину групою осіб на чолі з генеральним прокурором України Юрієм Луценком і главою служби безпеки України Василем Грицаком.

Про це повідомила прес-служба партії.

У заяві стверджується, що за особистою вказівкою Луценка і Грицака, а також його заступників Павла Демчина і Віктора Кононенка "відбуваються кілька кримінальних правопорушень стосовно моїх соратників з використанням службового становища, усупереч інтересам служби, що завдає значної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам - моїм і моїх друзів, зокрема громадян Грузії - і громадським інтересам".

Лідер Руху нових сил у заяві вказав, що в діях деяких чиновників Генпрокуратури, СБУ, Державної міграційної служби, Державної прикордонної служби та управління Державної охорони вбачаються злочини за ознаками Кримінального правопорушення за ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою і службовим становищем), а в сукупності описані в заяві дії осіб "свідчать про вчинення злочину" за ст. 255 КК (створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину)".

У зв'язку з цим Саакашвілі просить НАБУ прийняти його заяву, внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і невідкладно розпочати досудове розслідування.

Раніше повідомлялося, що вранці правоохоронці спробували штурмувати наметове містечко активістів, які підтримують Михайла Саакашвілі.

Нагадаємо, 5 грудня в Києві затримали колишнього президента Грузії, екс-голову Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі в межах справи про сприяння учасникам злочинних організацій та їх укриття. Однак пізніше прихильникам політика вдалося його звільнити під час транспортування.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що протягом наступних 24 годин правоохоронці зроблять все можливе, щоб Саакашвілі був доставлений до слідчих органів.

Генеральна прокуратура підозрює, що політичну діяльність Саакашвілі спонсорував український олігарх Сергій Курченко, який разом з іншим оточенням Віктора Януковича втік з України. Гроші мали піти на організацію "акцій непокори" для усунення чинної влади в Україні.