За шпигунство на користь Росії екс-депутата Молдови "посадили" на 14 років

Експрес 2
За шпигунство на користь Росії екс-депутата Молдови
Колишній депутат парламенту Молдови Юріє Болбочану засуджений Ришканським районним судом Кишинева до 14 років ув'язнення за шпигунство на користь Росії.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

Згідно з матеріалами слідства, Юріє Болбочану був завербований співробітниками Генерального штабу Міністерства оборони РФ і з жовтня 2016-го по березень 2017 року займався збором інформації, яка є державною таємницею, з подальшою її передачею російським спецслужбам.

Крім того, в цілях матеріального збагачення Болбочану передавав інформацію про стратегічні реформи в Молдові, які здійснюються відповідно до Угоди про асоціацію між Молдовою і ЄС, завдаючи, таким чином, істотного збитку національним інтересам держави.

У 2017 році Болбочану був затриманий на місці злочину при передачі інформації і отриманні грошової винагороди.

У тому ж році через скандал з передачею секретної інформації з Молдови було видворено 5 російських дипломатів - співробітників офісу російського військового аташе при Посольстві Росії в Кишиневі.

Згідно з молдавським законодавством, стаття Кримінального кодексу про державну зраду передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 20 років.