Дуда відправив закон про заборону "бандеризму" до Конституційного суду

Тиждень 1

Президент Польщі Анджей Дуда відправив закон про Інститут національної пам’яті на розгляд Конституційного суду. Про це повідомляє канцелярія президента РП.

Згідно з повідомленням, Дуда відправив закон у середу, 14 лютого.

За словами польського лідера, положення закону не повинні викликати жодних сумнівів щодо того, які дії можуть каратися, а які ні.

"Положення цього закону мають бути настільки точними, щоб кожен громадянин після ознайомлення з ними не мав жодних сумнівів щодо того, які дії можуть каратися за законом, а які ні", - сказав Дуда.

Як заявив польський президент, безпідставне приписування польському народові чи Польщі відповідальності за Голокост "обґрунтовує" передбачене у законі карне переслідування осіб, які це роблять.

"Оцінка положень Конституційним судом, який остаточно має визначити їх відповідність Конституції, відкриває юридичний шлях до обговорення і з’ясування cумнівів, які з’являються", - зазначив Дуда.

Нагадаємо, 15 лютого міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Конституційний суд у ході вивчення закону про Інститут національної пам'яті може врахувати позицію України.

Як повідомлялося, зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.