ГПУ просить суд арештувати Лавриновича на два місяці

Новое Время
ГПУ просить суд арештувати Лавриновича на два місяці

Прокурор ГПУ просить у судді Печерського суду Києва обрати запобіжний захід для екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича у вигляді тримання під вартою 60 діб.

Він зазначив, що існує ризик того, що Лавринович може переховуватися, впливати на іншого фігуранта справи, колишнього заступника міністра юстиції Володимира Богатиря та впливати на громадську думку з метою дезінформації, передає УНІАН.

Також прокурор додав, що тяжкість інкримінованого злочину не дає можливість обрати Лавриновичу менш суворий запобіжний захід.

Раніше повідомлялося, що Лавринович отримав у ГПУ повідомлення про підозру. Йому загрожує до 15 років в’язниці.

Нагадаємо, що Генпрокуратура повідомила екс-президенту Віктору Януковичу та колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу про підозру в організації конституційного перевороту 2010 року (захоплення влади за допомогою незаконного повернення Конституції 1996 року).

За словами генпрокурора Юрія Луценка, дії фігурантів призвели до "захоплення державної влади шляхом розширення неконституційним способом повноважень президента України внаслідок звуження ролі та повноважень парламенту й уряду".

У свою чергу Олександр Лавринович заявив, що внесення змін до Конституції в 2010 році було не порушенням, а виконанням функціональних обов'язків.

У чому суть Конституційних змін за Януковича

У середини 2010 року 252 народних депутати (фракція Партії регіонів та їхні союзники в парламенті) направили до Конституційного суду України запит з вимогою скасування Конституційної реформи 2004 року. Таким чином вони хотіли повернути президентсько-парламентську систему управління державою, що розширило б повноваження Януковича.

30 вересня Конституційний суд підтримав ініціативу Партії регіонів і повернув Конституцію в редакції 1996 року. Це сталося всупереч закону, оскільки, за Конституцією України, зміни до її тексту можуть бути прийняті тільки Верховною Радою України, тобто потрібно провести голосування на двох сесіях із дотриманням усіх процедур (зокрема, згідно зі статтями 155 і 156 Конституції України в редакціях і 1996, і 2004 років, потрібно щоб за зміни Конституції проголосувала "конституційна більшість" в 300 голосів).