Каспаров: Путінська Росія – вже не держава, а мафіозна структура, яка стала глобальним джерелом загрози

Гордон
Каспаров: Путінська Росія – вже не держава, а мафіозна структура, яка стала глобальним джерелом загрози

Російський опозиціонер і 13-й чемпіон світу з шахів Гаррі Каспаров закликав громадян РФ "провалити гебешну явку" на президентських виборах у Росії. Про це він написав у Facebook.

"Міжнародні злочини путінського режиму і далі вражають своїми масштабами і цинічністю... Путінська Росія – уже не держава в нормальному розумінні цього слова, а мафіозна структура, яка після багатьох років побудови фашистського режиму у власній країні вийшла за межі Росії і стала глобальним джерелом загрози системі міжнародної безпеки", – зазначив опозиціонер.

Каспаров додав, що в "паралельній російській реальності" називають головною подією вибори, проте за фактом на виборчих дільницях відбувається легітимація "безстрокового путінського правління".

"Якщо раніше питання участі чи неучасті у виборах мало суто тактичний характер, то сьогодні будь-які дії російських громадян, які прийдуть на виборчі дільниці, будуть де-юре визнанням цієї влади, а де-факто наділенням мафіозного режиму мандатом на здійснення злочинів на території Росії і за її межами", – підкреслив він.

На думку опозиціонера, будь-якими діями на виборчих дільницях, аж до псування виборчого бюлетеня, громадяни підтримають "путінську диктатуру і її злочини".

"Усе, що допомагає путінському режиму бути гнучкішим, підвищуючи тим самим його здатність до виживання, веде до посилення диктатури і, зрештою, зростання кількості її жертв. Багато років усі ці багаторівневі імітаційні структури, "перезавантаження" та "медведєвські відлиги" стояли на шляху до реальної протидії путінському режиму з боку Заходу. Зараз, коли під тиском обставин Захід повільно, але неухильно усвідомлює справжню сутність путінізму, кремлівські політтехнологи гарячково шукають способи переконати іноземних лідерів у тому, що Росія – нормальна держава, з якою, незважаючи на деякі "особливості", можна мати справу", – підсумував він.Президентські вибори у РФ пройдуть 18 березня 2018 року, за цей пост боротиметься вісім кандидатів: чинний президент Росії Володимир Путін, Сергій Бабурін ("Российский общенародный союз"), кандидат від КПРФ Павло Грудінін, Володимир Жириновський (ЛДПР), Ксенія Собчак ("Гражданская инициатива"), Максим Сурайкін ("Коммунисты России"), Борис Титов ("Партия роста") і Григорій Явлінський ("Яблоко").