ХАМАС про визнання Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю: США відкривають ворота пекла

Гордон
ХАМАС про визнання Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю: США відкривають ворота пекла

У палестинському русі ХАМАС заявили, що рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і перенесення туди американського посольства "відкриває ворота пекла". Про це повідомляє The Independent.

За словами представника ХАМАС, рішенню Трампа щодо Єрусалима не вдасться змінити той факт, що місто є "арабською мусульманською землею".

Він зазначив, що найбільше від цього "дурного рішення" програють Трамп і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

У ХАМАС підкреслили, що "опір не дозволить осквернити" Єрусалим.

6 грудня Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю й оголосив про перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалима.

Нетаньяху подякував Трампу за таке рішення і заявив, що Ізраїль завжди буде забезпечувати свободу віросповідання для євреїв, християн і мусульман.

Президент Палестини Махмуд Аббас повідомив, що визнання Трампом Єрусалима столицею Ізраїлю рівнозначно відмові США від ролі посередника в мирних переговорах.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган ініціював екстрене засідання лідерів країн Організації ісламського співробітництва.

Ізраїль окупував східну частину Єрусалима після війни 1967 року і вважає все місто своєю неподільною столицею. Міжнародна спільнота цього не визнає і наполягає на тому, що статус міста має бути визначено під час палестино-ізраїльських мирних переговорів. Палестинці, зі свого боку, хочуть оголосити Східний Єрусалим столицею своєї держави.

Адміністративна столиця Ізраїлю зараз у Тель-Авіві, а Палестинська національна адміністрація базується в місті Рамаллі.

Аббас у 2014 році пропонував зробити Єрусалим спільною столицею двох держав.