Зірка серіалу "МакМафія" зіграє журналіста Гарета Джонса, який першим розповів світу про Голодомор в Україні

Еспресо.TV
Зірка серіалу

В Україні, Польщі та Британії зніматимуть фільм про журналіста, що розповів світові про Голодомор

Про це повідомляє Variety.

Джеймс Нортон, що грав у серіалах "Війна і мир" та "МакМафія", візьме на себе роль журналіста Гарета Джонса у майбутньому одноіменному серіалі. До нього приєднається Ванесса Кірбі, яка втілила принцесу Маргарет у серіалі “Корона” про життя Єлизавети ll.

"Гарет Джонс" - новий серіал на основі реальних подій від польської режисерки та сценаристки Агнешки Голланд. У центрі сюжету - вельський журналіст, що у 30-х роках 20 століття подорожував Радянським Союзом і збирав історії місцевого населення. Протягом 3 років Гарет спостерігає наслідок правління більшовиків на українських землях та документує події, які згодом назвуть Голодомором.

У 1933 році він скликає в Берліні прес-конференцію, на якій вперше публічно заявляє про катастрофічний голод в Україні. Прес-реліз передруковують провідні світові видання, зокрема New York Evening Post та Manchester Guardian.

Джонс у своїх роботах зображував правду, яку на той час не хотіли визнавали. Наприклад, у 1932 році Пулітцерівською премією нагородили англо-американського журналіста Волтера Дюранті за серію репортажів з СРСР, де він наполегливо заперчував Голодомор.

Відомо, що стрічку зніматимуть в Україні, Польщі та Великій Британії. Зйомки розпочнуться у лютому 2018 року. Проект фільму потрапив до фіналістів 10-го конкурсу кінопроектів від Держкіно.