Метеорологи попередили про третю і четверту хвилі негоди

Експрес
Метеорологи попередили про третю і четверту хвилі негоди

Синоптична ситуація в деяких областях країни раптом цими днями різко змінила свій вектор, на зміну спеки прийшли проливні дощі з грозами та зниженням температури повітря.

А які атмосферні формування спричинили таку ситуацію?

"Причиною зміни погоди в першу чергу на заході країни став циклон, що прийшов з Атлантики і вже позначився дощами практично по всій Європі, - говорить для Експрес-онлайн кліматолог Василь Троцюк, директор Науково-аналітичного центру. - На території України його перша хвиля "вдарила" по Закарпатюю, друга зачепила інші області, а ще очікується третя і четверта хвилі.

Треба сказати, що на більшій частині території країни погоду формує антициклон з високим тиском, тож там утримується спека. Більше того, це атмосферне формування не дає циклону з низьким тиском просунутись далі і відштовхує його в північному напрямку.

І ще одне, з півночі насувається ще один циклон, який з понеділка принесе похолодання і чергову порцію дощів".

"Цими днями відбулось шквалисте посилення вітру (до 25-28 метрів за секунду), випали сильні дощі, град, - пояснює для Експрес-онлайн Владислав Білик, начальник відділу метеопрогнозів Українського Гідрометцентру. - При тім в деяких містах за добу випало від третини до більш як половини місячної норми опадів. Зокрема, у Львові при нормі 94 міліметри випало 53 міліметри. А у Чернівцях за добу випало 30 міліметрів опадів при місячній нормі 88 міліметрів.

Сьогодні й завтра ще литиме у всіх західних областях, а на вихідних дощі просунуться й на північ країни. Загалом до кінця цього тижня на цих територіях очікуються короткочасні дощі, можливий град".

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram

Лариса ПЕЦУХ