З козою, циганкою та Маланкою: як святкували Старий Новий рік у музеї просто неба в Пирогові

5 канал
З козою, циганкою та Маланкою: як святкували Старий Новий рік у музеї просто неба в Пирогові

З козою та Маланкою відгуляли Старий новий рік у Музеї просто неба в Пирогові. Фольклорні колективи щедрували, колядували та святкували за українськими звичаями з традиційними персонажами. За театральним дійством спостерігала журналіст "5 каналу" Наталка Коцкович.

Від обіду в Пирогові на повну щедрують. Перед другою святою вечерею закликають щедрий новий рік до України. Усе як належить за звичаєм. Один із головних персонажів – коза.

"Коза" зауважила: "Я є українська коза Ностра. Міс-2014. Я повинен показати, як вміють веселитися українці навіть в цей важкий час".

Ця "Коза" незвичайна, - войовнича. Каже: "Мені вже 70-й рік. Я не можу взяти автомата і піти в окопи. Так я хоч своїм голосом, своїм гумором попробую підтримати отаких, як ви".

/
/
/

Та головна тут далеко не коза. Меланія, яка прийшла сповістити усім про гостини. А ще Василь, циганка, лікар та інші. Усі вони зібралися перед свят-вечором з особливими побажаннями для українців.

Традиції в маси намагаються нести народні колективи. Відвідувачі музею під відкритим небом, попри січневий мороз, у захваті.

"Настрій чудовий, святковий, тому що приємно чути ті колядки, які співалися в дитинстві, які батьки співали. І це дуже гарно, що зберігаються традиції. Маланку та "Козу" водять від хати до хати. З різдвяною зіркою.

За українськими традиціями, щоби новий рік був щедрий, до хати необхідно пустити Маланку.

/
/
/

Наталка Коцкович, Віктор Сніжко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: